Jeśli na co dzień znacznie częściej wybieramy spodnie rurki lub klasyczne dżinsy, zakup sukienki na jakąś formalną uroczystość za pewne będzie stanowił dla nas wyzwanie. Będzie to bowiem wymagało szeroko zakrojonych poszukiwań, ale i wielu przymiarek. Niejednokrotnie potrzeba czasu na to, aby poznać własny gust i preferencje i aby skonfrontować się z obowiązującymi trendami, a następnie- wybrać z nich coś dla siebie. Tak naprawdę, każdy ma jakieś preferencje odnośnie tego, w jakich fasonach i krojach ubrań czuje się najlepiej. Warto jednak krytycznie podejść też do swojej sylwetki i postarać się dobrać sukienkę pod kątem tego, jaką figurę posiadamy. Dzięki takiemu zabiegowi bardzo łatwo ukryjemy te partie naszego ciała, z których nie do końca jesteśmy zadowolone, a jednocześnie wyeksponujemy to z czego jesteśmy dumne.

Jeśli nie mamy wcięcia w talii

Wiele kobiet narzeka na to, że nie posiada wyraźnie zarysowanego wcięcia w talii. Tymczasem, problem ten można łatwo rozwiązać, a remedium jest po prostu sukienka taliowana. Jest to taki krój sukienki, która takie wcięcie posiada, pomimo że my same w rzeczywistości możemy nie mieć aż tak wyraźnie zarysowanej talii. Zazwyczaj, zwęża się ona pod biustem w talii, a następnie mniej lub bardziej rozszerza się ku dołowi. Alternatywę stanowią sukienki całkowicie odcinane, które posiadają odcięcie zaraz pod biustem, a następnie cały dół jest przymarszczony lub cięty z koła, a więc jest mocno kloszowy. Ten rodzaj sukienki często jest dodatkowo wyposażany w pasek, który jeszcze mocniej akcentuje talię. Dodatkowo, kloszowy dół pozwala zamaskować także większy brzuszek lub też obszerniejsze biodra, przez co ten fason jest bardzo lubiany przez kobiety i komfortowy do noszenia.

Kup sukienkę taliowaną dla siebie! https://www.niren.pl/pl/p/Sukienka-taliowana-w-geometryczny-wzor-kolory/3048

Sposób na zbyt szczupłe ramiona

Takiemu problemowi również można zaradzić w bardzo prosty sposób. Zbyt szczupłe ramiona i mały biust sprawiają, że proporcje sylwetki są zaburzone. Aby je odrobinę poprawić, najlepiej wybierać sukienki, w których dzieje się „coś więcej” w ich górnej części. Najprostszym rozwiązaniem są bufiaste, obszerne rękawy. Dobrze sprawdzają się też obszerne, dekoracyjne kołnierze, ale i pięknie wiązane, eleganckie kokardy z szarfy. W takim przypadku, kiedy główna dekoracja sukienki znajduje się w jej górnej części, dół bardzo często jest już puszczony luźno. Długość takiej sukienki powinna być do okolicy kolan, aby ładnie eksponować nogi i nie zaburzać proporcji całej sylwetki.