W modelingu być może liczy się wyjątkowa i interesująca osobowość, jednak tak naprawdę modelki pracują dzięki swojemu ciału, a w szczególności twarzy. Modeling opiera się bowiem na pracy z kamerą i aparatem, prezentowaniu ubrań i kosmetyków, pozowania i tym podobne.

Muszą więc albo mieścić się w tradycyjnym kanonie piękna, który jest dość rygorystyczny, albo właśnie wręcz przeciwnie – intrygująca i nietypowa uroda również pomaga osiągnąć sukces w tej branży. Do tego dochodzą jeszcze standardy dotyczące sylwetki i ogólnej prezencji – jeśli nie jest to jakaś specjalna kampania reklamowa, należy liczyć się z tym, że angaż z pewnością otrzyma szczupła, lekko wysportowana i wysoka dziewczyna. Warto jednak wiedzieć, że wszystkie modelki mają swoje sprawdzone sposoby na dbanie o piękno. Część z nich pochodzi z ich własnego doświadczenia, część natomiast od kosmetyczek, makijażystek i trenerów personalnych, z którymi pracują na co dzień. Zatem dbanie o piękno – jak modelki dbają o swoje twarze? Modeling jest wymagający!

Dbanie o piękno i twarze – modeling: podstawowe zasady

Modelki mają różne sposoby na to, aby zawsze prezentować się zjawiskowo. Najważniejszą kwestią, która pojawia się niemal we wszystkich poradach jest to, że pilnują one, aby codziennie pić przynajmniej półtora litra czystej wody – szklanka po szklance w ciągu dnia. Gdy ciało jest odpowiednio nawodnione, skóra staje się bardziej sprężysta i elastyczna, dzięki czemu łatwiej jest osiągnąć młody wygląd, a na twarzy nie będzie widać zmęczenia czy niewyspania. Dbanie o piękno opiera się również na właściwej, czyli jak najlepiej dopasowanej do indywidualnych potrzeb pielęgnacji skóry. Powinna ona obejmować oczyszczanie jej powierzchni rano i wieczorem, stosowanie kremów (na rynku są specjalne preparaty przeznaczone do skóry suchej, tłustej i tak dalej), pielęgnację skóry w okolicach oczu oraz regularne stosowanie różnego rodzaju masek, odżywek i peelingów.

W zależności twarze – modeling ważne jest również to, żeby nie przesadzać z makijażem, który może zatykać pory. Oczywiście jeśli jest ku temu okazja, można sobie pozwolić na małe szaleństwo, ale w normalnie w ciągu dnia spokojnie wystarczy nam baza pod makijaż, podkład i tusz do rzęs. Im mniej makijażu, tym lepiej dla naszej skóry.

Zobacz twarze modelek z agencji Selective-mgmt: http://selective-mgmt.pl/pl/models-category/new-faces-pl

Dbanie o piękno ciała – modelki zdradzają swoje sposoby

Jeśli chcemy, aby nasze ciało wyglądem przypominało to, które modelki prezentują na wybiegach lub w kampaniach reklamowych, warto pomyśleć o odpowiednio dobranej do nas diecie. Warto więc udać się do dietetyka, który zleci wykonanie różnych badań i na podstawie wyników oraz naszej historii medycznej ułoży dla nas odpowiedni plan odżywiania, którego powinnyśmy rygorystycznie przestrzegać. Ważny jest również regularny ruch, który pomoże nam osiągnąć szczupłą sylwetkę – możemy zapisać się na siłownię, basen lub lekcje tańca, a także zacząć biegać czy jeździć na rowerze. Z pewnością szybko zobaczymy upragnione rezultaty i poczujemy się dużo lepiej.