Niektórzy poszukują cudownej diety, która sprawi, że bez żadnych ograniczeń będzie możliwe utrzymanie szczupłej sylwetki. Inni chcieliby odżywiać się zdrowo, ale zbyt często padają ofiarami swoich własnych, złych nawyków żywieniowych. Jeszcze inni borykają się z różnymi przypadłościami zdrowotnymi, a co za tym idzie męczą się z nietolerancjami pokarmowymi nie wiedząc, w jaki sposób komponować własny jadłospis, aby czuć się dobrze. We wszystkich tych przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest albo samodzielne dokształcenie się odnośnie tego, jak komponować swoją dietę, albo też wizyta u doświadczonego dietetyka, który od razu wskaże nam, jaki sposób odżywiania się będzie dla nas najbardziej optymalny. Udanie się do dietetyka jest też bardzo dobrym pomysłem w momencie, kiedy planujemy wcielić w życie dietę redukcyjną. Chcąc wiedzieć, jak skutecznie schudnąć, ale też jak robić to bezpiecznie- najlepiej zasięgnąć porady specjalisty.

Zmiana złym nawyków żywieniowych na lepsze

Restrykcyjne diety, skomplikowane jadłospisy- ciężko będzie nam wytrwać na diecie, która będzie dla nas oznaczała całkowitą zmianę nawyków żywieniowych. Chcąc dowiedzieć się, jak dbać o własną sylwetkę i chcąc otrzymać wskazówki jak schudnąć, najlepiej zacząć od prostych zasad zdrowego odżywiania i stopniowo zmieniać swoje nawyki na lepsze. Na pewno, bardzo złą strategią działania jest momentalne odstawienie wszystkiego, co lubimy i zredukowanie o połowę ilości kalorii, które do tej pory przyjmowaliśmy każdego dnia. Drastyczna dieta szybko może się nam znudzić, może sprawić, że ciągle będziemy odczuwać głód, a po przyjętym czasie na odchudzanie, z radością wracając do starych przyzwyczajeń- szybko staniemy się ofiarami efektu jo-jo.

Jakie nawyki warto przyjąć za swoje?

Jednym z ważniejszych aspektów zdrowego odżywiania jest unikanie fast foodów i żywności daleko przetworzonej. Nie jest ona zdrowa, zawiera ogromne ilości kalorii, ale przy tym jej wartość odżywcza dla naszego organizmu jest znikoma. Wybierając więc restauracje do zjedzenia czegoś na mieście- postarajmy się o takie, które serwują zdrowsze jedzenie- nawet babcina kuchnia może się okazać lepsza od klasycznego fast foodu.

Zdrowa dieta to taka, która nie jest zbyt obfita w węglowodany oraz tłuszcze. To właśnie te składniki pokarmowe sprawiają, że tyjemy, ale też skoki cukru we krwi wpływają na nasze samopoczucie. Cukier działa na nasz organizm uzależniająco, jeśli więc do tej pory nie stroniliśmy od słodyczy- warto mieć taką świadomość, że na początku ich odstawiania lub ograniczania, nasze samopoczucie może się pogorszyć. Po jakimś czasie natomiast może się okazać, że całkiem przejdzie nam ochota na słodkie przekąski, co będzie zbawienne dla naszej figury!

Dobrą zasadą odżywiania jest ta, która mówi o tym, aby jeść mniejsze porcje, ale co około 3 godziny w ciągu dnia. Dzięki takiej strategii unikniemy napadów głodu, wzdęć, problemów trawiennych i uczucia leniwego trawienia. Dodatkowe porady jak schudnąć znajdziesz na stronie https://projektzdrowie.info/jak-skutecznie-schudnac/.