W pełni profesjonalny masaż relaksacyjny naprawdę może zdziałać cuda. Przekonują się o tym osoby, które do tej pory jeszcze nie korzystały z takiego rodzaju masaży, a które przekonały się do tego rodzaju fizjoterapii już po pierwszych zajęciach. Odpowiednio przeprowadzony, oddziałuje nie tylko na mięśnie naszego ciała, ale też pozwala na całkowite odprężenie i pozbycie się stresu. To niewątpliwie jego ogromna zaleta.

Na czym polega taki masaż i czego możemy się spodziewać?

Jest to pewnego rodzaju mechaniczna stymulacja, która jest wykonywana z odpowiednią intensywnością tak, aby stymulować tkanki w organizmie. Może więc działać nie tylko na najbardziej zewnętrzną warstwę ciała- a więc skórę, ale i na tkankę łączną, mięśnie czy też zakończenia nerwowe w skórze. Jak więc widać, stymulacja poprzez dotyk może dawać bezpośredni efekt na nasze ciało, ale i może wpływać na nasz umysł- bardzo często bowiem taka forma masażu jest po prostu przyjemna, pozytywnie oddziaływająca na nasze samopoczucie, na nasz układ hormonalny i nerwowy. Masaż tego rodzaju może stanowić rytuał piękna, poprzez zastosowanie dodatkowo różnego rodzaju preparatów kosmetycznych na skórę. Może też być masażem relaksacyjnym po treningu, kiedy to dajemy mięśniom rozluźnienie i wytchnienie po intensywnym wysiłku fizycznym. Pamiętajmy jednak, że ma on relaksować, jego działanie pobudzające na mięśnie jest więc raczej minimalne.

Jak w praktyce wykonać masaż?

Zazwyczaj do wykonania masażu relaksacyjnego wykorzystuje się różnego rodzaju olejki, które zwiększają poślizg na skórze. Masaż ten może być wykonywany miejscowo, ale też istnieje możliwość masowania większych powierzchni ciała. Jeśli masaż dotyczy głowy czy karku, najczęściej jest wykonywany opuszkami palców. Na skórze ciała, a więc na plecach i barkach, zazwyczaj jest wykonywany całymi dłońmi. W odróżnieniu od innych typów masażu, ten relaksujący raczej nie zakłada pobudzania układu nerwowego, a jego wyciszenie i uspokojenie. Z tego względu zazwyczaj nie znajdziemy w nim mocnego rozcierania poprzecznego, uciskania poszczególnych partii ciała, oklepywań i mocniejszych ugniatań. Wszystko jest zdecydowanie delikatniejsze, miejscami może nawet przypominać głaskanie i subtelne rozcieranie, a ruchy fizjoterapeuty powinny być płynne. Dzięki odpowiedniej technice masażu można uzyskać perfekcyjne wyciszenie całego ciała, odprężenie umysłu, a także można odzyskać pewną równowagę psychofizyczną. Masaż polecany jest osobom, które posiadają stresującą pracę lub też mają ciężki okres w życiu, a tym samym chciałyby znaleźć pewną odskocznię od codziennych problemów, która pozwoli im skutecznie się zrelaksować. Jeśli potrzebujesz profesjonalnego masażu relaksacyjnego sprawdź ofertę: https://iclb.pl/zabiegi/masaz-relaksacyjny/