Produkty, mające w swoim składzie sok oraz wyciąg z liści brzozy są coraz częściej wykorzystywane w produktach dermatologicznych. Nic w tym dziwnego, lecznicze i pielęgnacyjne właściwości tego drzewa, były bowiem znane od wieków naszym przodkom, którzy wykorzystywali je jako surowiec leczniczy i odżywczy, a także stosowali w zapobieganiu i zwalczaniu problemów skórnych. Co zawiera w sobie krem z brzozy i jakie właściwości wykazuje?
Krem z brzozy — składniki
Naturalne kosmetyki od pewnego czasu przeżywają swój renesans popularności. Są one bezpieczne i przyjazne dla skóry, minimalizują ryzyko pojawienia się reakcji alergicznych, są skuteczne, uniwersalne, nie zawierają toksycznych składników chemicznych, a także produkowane są w szacunku dla środowiska naturalnego. Jednym z przykładów produktów dermatologicznych, wykorzystujących moc natury jest krem z brzozy, która wykazuje nie tylko właściwości pielęgnacyjne, ale także lecznicze. Głównym składnikiem aktywnym, wykorzystywanym w kosmetyce jest betulina, znajdująca się w korze brzozy. Ma właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne, jest naturalnym antyoksydantem, wpływa pozytywnie na gospodarkę wodną i lipidową skóry, a także znacząco reguluje wydzielanie sebum, dzięki czemu stosowana jest w przypadku problemów z trądzikiem, atopowego zapalenia skóry oraz łuszczycy.
Dla kogo przeznaczony jest krem z brzozy?
W ofercie produktów dermatologicznych, zawierających w składzie betulinę, znajdują się zarówno lekkie kremy normalizujące, jak i nieco bardziej tłuste, mocno nawilżające produkty. Ze względu na swoje właściwości, lekki krem z brzozy przeznaczony jest przede wszystkim do pielęgnacji cery trądzikowej, skłonnej do alergii, podrażnień i innych kłopotów skórnych, w tym także atopowego zapalenia skóry, czy też łuszczycy. Świetnie sprawi się zarówno w przypadku zarówno cery młodej, jak i dojrzałej. Jest niezwykle uniwersalny, gdyż polecany jest zarówno do skóry suchej, tłustej, jak i mieszanej. Nie bez znaczenia jest także fakt, że krem z brzozy, ze względu na naturalne pochodzenie i brak konserwantów w składzie, to kosmetyk całkowicie bezpieczny dla ludzkiego organizmu.
Właściwości kremu z brzozy
Składnikiem, który decyduje o prozdrowotnych i pielęgnacyjnych właściwościach kremu z brzozy, jest betulina i kwas betulinowy, znajdujący się naturalnie w zewnętrznej stronie kory drzewa. Sok oraz napar z liści stosowany wewnętrznie działa oczyszczająco na nerki i wątrobę, ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, a także regulacyjne w przypadku metabolizmu. Wykorzystywany zewnętrznie, chociażby w formie kremu normalizującego, działa kojąco w stanach zapalnych, łagodzi podrażnienia, pomaga walczyć z trądzikiem, a także pobudza komórki do produkowania kolagenu. Jest to także naturalny antyoksydant, który zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry, chroniąc ją także przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Betulina pobudza również komórki do wzmożonej syntezy kolagenu i elastyny, reguluje poziom wydzielanego przez skórę sebum, likwiduje obrzęki, a także pomaga w niwelowaniu cieni pod oczami.
Co jeszcze oprócz kremu z brzozy?
Oprócz kremów z brzozy, na rynku kosmetycznym dostępne są także inne produkty, wykorzystujące właściwości betuliny, pozyskiwanej z tego drzewa. Świetnie sprawdza się ona w postaci balsamów do ciała, które sprzyjają regeneracji naskórka, zwiększając elastyczność i nawilżając skórę, a także pomadki ochronne do ust. Podobnie, jak i normalizujące kremy z brzozy, inne produkty na bazie tego surowca są kosmetykami hipoalergicznymi, pozbawionymi konserwantów i innych składników chemicznych, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne i idealne do codziennej pielęgnacji.
Najnowsze komentarze