Duża i przestronna sypialnia nie zawsze jest luksusem, na który możemy sobie pozwolić, szczególnie, jeśli mieszkamy w bloku lub kamienicy. Czasem jednak nawet w domu prywatnym mamy do dyspozycji niewielkie pomieszczenia, których przestrzeń jest mocno ograniczona. Niektóre osoby same z siebie rezygnują z posiadania niektórych mebli, ponieważ decydują się na ponadczasowy minimalizm. Jednym z największych mebli, które znajdują się w naszych sypialniach jest szafa. Z jednej strony jest oczywiście bardzo potrzebna, ponieważ mieści wszystkie nasze ubrania, dodatki i inne rzeczy, z drugiej jednak zabiera bardzo dużo miejsca i wizualnie ogranicza całą przestrzeń. Jest to naprawdę spory problem, szczególnie, jeśli nasza sypialnia jest niewielka i chcąc nie chcąc musimy z czegoś zrezygnować. Zatem czy przechowywanie ubrań bez szafy jest możliwe w obecnych czasach? Czy są dostępne jakiekolwiek alternatywy?

Szafa – tradycja czy zbędny wymysł w naszych sypialniach?

Wszyscy jesteśmy ogromnie przyzwyczajeni do tego, że przechowujemy nasze ubrania, buty i dodatki w szafach. Jest ona również świetnym miejscem do trzymania wszystkich rzeczy, z którymi nie wiemy co zrobić albo dla których nie możemy znaleźć innego miejsca. Czy jest to jednak dostateczny powód, aby trzymać szafę w swojej sypialni? Jeśli nasza ma akurat dużą powierzchnię, nie musimy się zastanawiać co zrobić i z czego zrezygnować kosztem czegoś innego. Jednak większość z nas ma sypialnie o niewielkich wymiarach. Jeśli dodamy do tego łóżko – najczęściej dwuosobowe, stolik albo szafkę nocną i komodę lub regał, to czasami możemy mieć poważny problem. Bezsensowne jest też ustawianie w sypialni wszystkiego, co tylko może się tam zmieścić, ponieważ zaburza nam to harmonię w całym pokoju, który przecież powinien być przeznaczony przede wszystkim do snu, relaksu i odpoczynku.

Potrzebujesz szafy? Zobacz https://polanomeble.pl/29-szafy

Przechowywanie ubrań bez szafy – sposoby i praktyczne porady

Jeśli zastanawiamy się nad zrezygnowaniem z szafy w swojej sypialni, to niezależnie od powodu, dla którego to robimy, musimy się dobrze zastanowić nad tym, jak to zrobić. Przechowywanie ubrań bez szafy jest bowiem możliwe, wymaga jednak dobrego zaplanowania przestrzeni. Ubrania, które powinny wisieć, zamiast w szafie, możesz umieścić na wolnostojącym wieszaku, który zajmuje dużo mniej miejsca i nie ogranicza przestrzeni tak jak szafa. Pod nim można również poustawiać niektóre buty lub pudełka z dodatkami, takimi jak paski, czapki czy torebki.

Natomiast ubrania, które spokojnie można poskładać, mogą znaleźć swoje miejsce w komodzie – na jej wierzchu uzyskasz dodatkowe miejsce do przechowywania przykładowo biżuterii czy zegarków i okularów. W komodzie lub kredensie można również trzymać bieliznę oraz pozostałe rzeczy, które po likwidacji szafy nie znalazły swojego miejsca. Przechowywanie ubrań bez szafy nie jest więc znowu takie trudne, a w dodatku pozwala na zaoszczędzenie dużej ilości miejsca, które jest niezwykle cenne szczególnie w niewielkich pomieszczeniach.