Sezon zimowy w pełni, a wraz z nim przyszła pora na zimowe stylizacje. Dziś nieco więcej miejsca postanowiłam poświęcić męskim zimowym stylizacjom. Jak dobrać kurtkę do spodni, co założyć na głowę, jakie buty wybrać? O tym i innych kwestia przeczytacie poniżej.

Grafitowy garnitur i czarny płaszcz

Panowie, których praca wymaga zakładania garnituru maja kilka możliwości zimowej stylizacji, najbardziej „oficjalna” z nich to wybór grafitowego garnituru, naturalnie z kamizelką, do tego niebieski krawat (może mieć dość intensywny odcień) lub krawat w dowolnym innym kolorze, z wyjątkiem: białego, szarego i czarnego. Na wierzch zaś czarny, prosty jednorzędowy płaszcz do kolan, eleganckie, także czarne buty zimowe oraz czarny skórzany neseser.

Jeansy i pikowana kurtka

Stylizacja mniej formalna, która nadaje się na wiele różnych okazji od wyjścia na spotkanie ze znajomymi, po przedzieranie się przez górskie zarośla. W tej stylizacji proponujemy niebieską pikowaną, ciepłą i lekką zarazem kurtkę, do tego granatowe jeasny, brązowe skórzane zimowe buty (lub w wersji górskiej buty trackingowe), a całość uzupełniona o skórzany męski plecak taki jak ten – stylowydodatek.pl/35-plecaki-meskie (lub w wersji górskiej o plecach turystyczny), na głowie ciepła szara wełniana czapka. Zaś pod kurtkę proponuję ubrać czarny, ciepły sweter z dekoltem w serek.

Męski kożuch

Na najzimniejsze dni warto zaopatrzyć swoją szafę w kożuch. W tym sezonie najmodniejsze są jasnobrązowe męskie kożuchy. Do takiego okrycia wierzchniego najlepsze będą skórzane brązowe buty oraz tego typu torba. Do takiego kożucha można ubrać zarówno jeansy, jak i czarne materiałowe spodnie. Do takiej stylizacji świetnie będzie pasowała zarówno koszula z rozpinanym swetrem, jak i ciepły, wełniany sweter z okrągłym dekoltem. Uzupełnieniem takiego kożucha będzie wełniany, brązowy, grupy i szeroki szal okręcony wokół szyi.

Kurtka w deseniem w intensywnym kolorze

Hitem tegorocznego zimowego sezonu są kurtki łączące stonowane kolory z bardzo intensywnymi, wręcz neonowymi deseniami. Jest to wybór dla młodszych panów oraz tych, którzy lubią eksperymentować z modą. Do takiej kurtki ubieramy jeansy lub materiałowe spodnie w neutralnych kolorach oraz buty zimowe, ale w sportowym typie. Bardziej odważni panowie mogą się także pokusić o czapkę w tym samym kolorze, który mają neonowe desenie na kurtce.

Oto kilka zimowych stylizacji, dla panów w różnym wieku i preferujących różne style. Dzięki nim będziecie wyglądać zawsze modnie i nie zmarzniecie przy tym.