Ten sezon przyniósł ze sobą w modzie męskiej kilka zaskoczeń, kilka trendów utrzymało się z poprzednich sezonów, a kilka okazało się przewidywalnymi. Dziś specjalnie dla Was krótkie podsumowanie mijającego sezonu w modzie męskiej.

 

  1. Sztruks – miał być absolutnym hitem tego sezonu. Panowie mieli zakładać marynarki, garnitury męskie, płaszcze i kurtki wykonane ze sztruksu. Trend choć faktycznie pojawił się na półkach sklepowych i ulicach, to jednak nie była to taka furora, jakiej oczekiwano. Rzeczywiście spodnie i marynarki sztruksowe stały się nieco popularniejsze, jednak nie nastąpił zalew ulic sztruksem jak to miało miejsce poprzednim razem, gdy na punkcie tego materiału oszalał świat. Sztruks pozostał chyba w świadomości wielu panów materiałem typu vintage.
  2. Duże logo i napisy – przeciwnie rzecz miała się z modą na duże logo marki czy też napisy na swetrze czy koszulce. Aktualnie powrócił trend na duże, natychmiast rzucające się w oczy logo. Koszulki polo, t-shirty, swetry i pulowery wszędzie można znaleźć logo lub napis i jest to obecnie bardzo modny dodatek. Takie koszulki często zakładane są do marynarek. Taka stylizacja dość nieoczekiwanie znalazła się wśród trendów tego sezonu i została pozytywnie przyjęta przez panów.
  3. Vintage i nowoczesność w jednym – to absolutny hit mijającego sezonu, czyli połączenie ubrań typu vintage rodem z dziadkowej szafy z nowoczesnymi akcentami. Ciężki wełniany płaszcz, a do niego sportowe buty i bluza z kapturem. Łączenie tych dwóch odległych od siebie trendów modowych stało się w tym sezonie koniecznością i absolutnym hitem. Chcąc być modnym w tym sezonie wystarczyło zajrzeć do skrzyni z ubraniami po dziadku.
  4. Ciemna zieleń – wśród kolorów w tym sezonie królowała ciemna zieleń. Garnitury męskie, marynarki, koszule, spodnie wszystkie elementy męskiej garderoby można było znaleźć w tym odcieniu. Zainteresowanych fasonami garniturów, które były modne w tym i będą modne w następnym sezonie odstałym na – garnitury męskie Outlet Center Lublin.
  5. Duże wzory i krata na koszulach oraz jeans– ten sezon upłynął także pod znakiem koszul z dużymi wzorami. W zasadzie zasada jest prosta – im większe wzory, tym modniejsza koszula. Drugą młodość przeżyły także koszule flanelowe oraz charakterystyczny dla nich deseń w kratkę. Modne stały się także jeansowe koszule, które noszono do marynatek i bardziej eleganckich stylizacji. W Polsce ten trend nie był jeszcze bardzo widoczny, ale można spodziewać się, że będzie on coraz powszechniejszy.